Příslušenství návěsných postřikovačů

Příslušenství - blatníky

Příslušenství – blatníky

Lehké laminátové blatníky zajišťují dostatečnou ochranu ovládacích prvků před znečištěním postřikovače během práce na poli.

Příslušenství - převodovka čerpadla

Příslušenství – převodovka čerpadla

Převodovka umožňuje umístění čerpadla uvnitř rámu čímž zlepšuje průchodnost postřikovače porostem – eliminuje se poškození porostu nízko položeným čerpadlem.

 Příslušenství - přímé napouštění nádrže

Příslušenství – přímé napouštění nádrže

Je výhodné při napouštění nádrže postřikovače z cisterny nebo jiného zdroje, který sám tlačí vodu. Významně to zkracuje dobu plnění nádrže. Vhodným doplňkem přímého napouštění je na elektrickém zdroji nezávislý průtokoměr, který zajistí přesné změření množství napuštěné kapaliny.

Příslušenství - ostřikovací pistole

Příslušenství – ostřikovací pistole

Ostřikovací pistole umožňuje ošetření méně přístupných míst (kolem sloupů či různých překážek, kdy se musí ramena složit, v rozích pozemků nebo jinak nedostupných místech). Navíc slouží i k umytí postřikovače přímo na poli, což významně zlepšuje ekologii.

Příslušenství - přizvedávání ramen

Příslušenství – přizvedávání ramen

Umožňuje udržovat stejnou výšku mezi tryskami a ošetřovanou plochou v terénu s bočním svahem. Obsluha na počítači řídí dvojici pístnic přizvedávajících ramena buď současně nebo každé zvlášť.

Příslušenství - pružné oje

Příslušenství – pružné oje

Slouží k tlumení rázů mezi tahačem a postřikovačem a snižuje kmitání ramen. Je tvořeno jedním nebo dvěma pružnými segmenty. Lze jej použít pro pevný rám nebo i v kombinaci se zařízením pro sledování stopy tahače.

Příslušenství - energický řetěz

Příslušenství – energický řetěz

Ohebný řetěz, složený z několika desítek pevných plastových segmentů, nese a chrání soustavu kabelů a hadic vedoucích k ramenům.

Příslušenství - zařízení pro kopírování stopy tahače - TRACMATIC

Příslušenství – zařízení pro kopírování stopy tahače – TRACMATIC

Slouží k zajištění stejné stopy tahače (traktoru) a postřikovače, to znamená menší poškození rostlin, nižší nároky na tažnou sílu traktoru a jednodušší obsluhu. K tomu slouží dva hydraulické válce a senzory, které se montují mezi hlavní rám a otočné oje postřikovače. Zařízení pracuje automaticky nebo je lze manuálně ovládat.

Příslušenství - samostatné zavírání koncových ramen

Příslušenství – samostatné zavírání koncových ramen

Samostatné ovládání koncových ramen hydraulicky z kabiny řidiče traktoru umožňuje nejen snadnější manipulaci s rameny, ale hlavně změnu šířky pracovního záběru zavřením koncových ramen. Nejčastěji používaná varianty je změna záběru z 24 metrů na 18 metrů.

 Příslušenství - roztažitelná náprava

Příslušenství – roztažitelná náprava

Nápravu lze mechanicky roztahovat na předem definované délky – od 150 cm do 225 cm.

Příslušenství - trysky k postřikovačům

Příslušenství – trysky k postřikovačům

Jako příslušenství k postřikovačům a na našem e-shopu nabízíme velké množství postřikových trysek značek Lechler a TeeJet vhodných pro většinu postřikovačů.